Porównywarka
Nie wybrano żadnych produktów
 
Producenci
 
Bestsellery
KWLine E 1000 KWLine E 1000
Zapytaj o cenę !
 
Westfire 21 W Westfire 21 W
Zapytaj o cenę !
 
 
Informacje
 
Partnerzy
Wanders

Metalfire

 

Lechma PL-190 Standard Lux UZ

Lechma PL-190 Standard Lux UZ
Klinkin żeby powiększyć
Cena: Zapytaj o cenę !
Dostępność: Rezerwacja
Model: Lechma PL-190 Standard Lux UZ
Producent: Lechma
Średnia ocena: Nie oceniany

Waga: 185 kg
Moc nominalna: 19.00 kW
Wymiary
(szer x wys x gł):
695 x 850 x 510 mm
Średnica wylotu spalin: 200 mm
Wkład kominkowy PL-190 STANDARD LUX UZ z płaszczem wodnym jest wykonany w całości ze stali o grubości 6 mm, z wymiennym rusztem żeliwnym. Cały korpus pomalowany jest specjalnym lakierem na bazie proszków epoksydowych. Kominek o ciśnieniu roboczym 2,5 bara przystosowany jest do współpracy z układami typu zamkniętego.

Cechą charakterystyczną pieca STANDARD LUX jest połączenie nowoczesnego designu ramki z funkcjonalną szufladą popielnika.

Zasadniczym elementem stalowego wkładu kominkowego PL-190 STANDARD LUX jest komora spalania. Przednią ścianę komory spalania stanowią żeliwne drzwiczki wyposażone w szybę żaroodporną.
Od dołu komora spalania ograniczona jest blachą spodnią o grubości 5 mm, na której ułożone są w postaci płyty kształtki ceramiczne z umieszczonym po środku wymiennym rusztem żeliwnym o powierzchni 370 mm x 260 mm, składającym się z 11 szt. pojedynczych żeliwnych profili rusztowych.

W czasie odpopielania lub załadunku nowej porcji paliwa zabezpieczeniem jest żeliwny ruszt pionowy.
Popiół i resztki nie spalonego paliwa gromadzone są w wysuwanej, wyposażonej w specjalny uchwyt kasecie popielnikowej, znajdującej się pod pokładem rusztowym wewnątrz komory popielnikowej.
Tylną i boczne ściany komory paleniskowej oraz strop w kształcie litery Z wkładu kominkowego z zespołem wodnym stanowi płaszcz wodny o grubości od ok. 30 mm do ok. 40 mm.

Kominek z płaszczem wodnym PL-190 STANDARD LUX UZ to praktyczne urządzenie pozwalające zarówno cieszyć się ciepłem tradycyjnego kominka jak i jednocześnie ogrzać cały dom poprzez system centralnego ogrzewania. Kominek posiada płaszcz wewnętrzny i zewnętrzny, a przestrzeń między nimi wypełnia ok. 40 litrów wody.

Wkład kominkowy przystosowany do pracy stałopalnej, przeznaczony do ogrzewania pomieszczenia, w którym jest zainstalowany z jednoczesną możliwością zasilania instalacji c.o. i c.w.u. jako podstawowe lub dodatkowe źródło energii cieplnej.
Może współpracować z zasobnikowymi podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej.

Paliwem przeznaczonym do opalania są polana i szczapy drewna liściastego najlepiej: buk, grab, olcha, dąb, jesion, brzoza, itp. o długości ok. 40 cm. i obwodzie 30-50cm. Drewno powinno być sezonowane przez dwa lata pod zadaszeniem.

Wkład należy podłączyć wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego - dymowego.

Dodatkowym wyposażeniem wkładu kominkowego są:
- regulowany stojakgratis
- dodatkowy wlot powietrza - gratis
- zintegrowany szyber - gratis
- chłodnica płaszcza wodnego - gratis

 

Wkład kominkowy, z płaszczem wodnym o mocy 19kW ogrzewa powierzchnię 80-190 m², wykonany jest z żeliwa i stali Szyba ma kształt płaski, a cały wkład kominkowy utrzymany jest w stylu nowoczesnym. Drzwi otwierają się obustronnie. Średnica wylotu spalin to 200mm zaś sam wylot spalin umiejscowiony jest u góry. Wkład kominkowy PL-190 STANDARD LUX 19 kW UZ opalany jest drewnem.

Rozmiary wkładu kominkowego PL-190 STANDARD LUX 19 kW UZ są następujące: szerokość całkowita - 695mm; wysokość całkowita - 850mm; głębkość - 510mm.

Urządzenie cechuje wysoka sprawność energetyczna: 75.00% . Wkład kominkowy PL-190 STANDARD LUX 19 kW UZ charakteryzuje się spalaniem ciągłym. Powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz, a załadunek realizowany jest z przodu.

Dane techniczne:

Moc: 19 kW
Sprawność: 75.00 %
Powierzchnia ogrzewania: 80-190
Spalanie: ciągłe
Materiał opałowy: drewno
   
Szyba: płaska
Szerokość całkowita: 695 mm
Wysokość całkowita: 850 mm
Głębokość całkowita: 510 mm
Styl: nowoczesny
Materiał: żeliwo i stal
   
Powietrze do spalania: z zewnątrz
Pojemność wody: 40 l.
Załadunek: z przodu
Otwieranie drzwi: obustronne
Średnica wylotu spalin (czopucha): 200 mm
Wylot spalin: góra
   
Producent: Lechma
Kraj producenta: Polska
Napisz recenzję
Imie:


Recenzja: Uwaga: HTML nie jest tłumaczony!

Ocena: Zły            Dobry

Wpisz kod do pola poniżej:

Ten produkt nie ma dodatkowych zdjęć.