Porównywarka
Nie wybrano żadnych produktów
 
Producenci
 
Bestsellery
KWLine E 1000 KWLine E 1000
Zapytaj o cenę !
 
Westfire 21 W Westfire 21 W
Zapytaj o cenę !
 
 
Informacje
 
Partnerzy
Wanders

Metalfire

 

Lechma PL-200 Exclusive SP UZ

Lechma PL-200 Exclusive SP UZ
Klinkin żeby powiększyć
Cena: Zapytaj o cenę !
Dostępność: Rezerwacja
Model: Lechma PL-200 Exclusive SP UZ
Producent: Lechma
Średnia ocena: Nie oceniany

Waga: 185 kg
Moc nominalna: 22.00 kW
Wymiary
(szer x wys x gł):
695 x 1070 x 590 mm
Średnica wylotu spalin: 200 mm
Wkład kominkowy PL-200 EXCLUSIVE SP /UZ z płaszczem wodnym jest wykonany w całości ze stali o grubości 5 mm, z wymiennym rusztem żeliwnym. Cały korpus pomalowany jest specjalnym lakierem na bazie proszków epoksydowych. Kominek o ciśnieniu roboczym 2 bary przystosowany jest do współpracy z układami typu zamkniętego.

Cechą charakterystyczną dla modelu Exclusive jest jego nowoczesny design, w którym główną rolę odgrywają drzwiczki w całości zakryte od frontu żaroodporną prostą szybą. Wkład ten posiada całkowicie zamkniętą komorę spalania, tzn. powietrze do komory spalania dostarczone jest tylko z zewnętrznej czerpni powietrza za pomocą podłączonego dolotu o średnicy 100 mm.

Istnieje możliwość podłączenia automatycznej przepustnicy dopływu powietrza wraz ze sterowaniem (sterownik RT-08 Kominek Lux). Kominek posiada możliwość opróżniania popielnika zarówno poprzez wysuwanie szuflady jak i wyjmowanie spod ruszt.

Kominek z płaszczem wodnym PL-200 EXCLUSIVE SP to praktyczne urządzenie pozwalające zarówno cieszyć się ciepłem tradycyjnego kominka jak i jednocześnie ogrzać cały dom poprzez system centralnego ogrzewania. Kominek posiada płaszcz wewnętrzny i zewnętrzny, a przestrzeń między nimi wypełnia ok. 40 litrów wody.

Wkład kominkowy przystosowany do pracy stałopalnej, przeznaczony do ogrzewania pomieszczenia, w którym jest zainstalowany z jednoczesną możliwością zasilania instalacji c.o. i c.w.u. jako podstawowe lub dodatkowe źródło energii cieplnej.
Może współpracować z zasobnikowymi podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej.

Paliwem przeznaczonym do opalania są polana i szczapy drewna liściastego najlepiej: buk, grab, olcha, dąb, jesion, brzoza, itp. o długości ok. 40 cm. i obwodzie 30-50cm. Drewno powinno być sezonowane przez dwa lata pod zadaszeniem.

Wkład należy podłączyć wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego - dymowego.

Dodatkowym wyposażeniem wkładu kominkowego są:
- regulowany stojak - gratis
- dodatkowy wlot powietrza - gratis
- zintegrowany szyber - gratis
- chłodnica płaszcza wodnego - gratis

 

Wkład kominkowy, z płaszczem wodnym o mocy 22kW ogrzewa powierzchnię 80-220 m², wykonany jest z żeliwa i stali, waży 185kg. Szyba ma kształt płaski, a cały wkład kominkowy utrzymany jest w stylu nowoczesnym. Drzwi otwierają się na lewo. Średnica wylotu spalin to 200mm zaś sam wylot spalin umiejscowiony jest u góry. Wkład kominkowy PL-200 EXCLUSIVE SP 22 kW UZ opalany jest drewnem, a pojemność zbiornika na drewno wynosi 8 kg.

Rozmiary wkładu kominkowego PL-200 EXCLUSIVE SP 22 kW UZ są następujące: szerokość całkowita - 695mm; wysokość całkowita - 1070mm; głębkość - 590mm.

Urządzenie cechuje wysoka sprawność energetyczna: 75.00% oraz niska emisja CO, która wynosi zaledwie 0.40%. Temperatura spalin wynosi 330°C. Wkład kominkowy PL-200 EXCLUSIVE SP 22 kW UZ charakteryzuje się spalaniem ciągłym. Powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz, a załadunek realizowany jest z przodu wkładem o maksymalnej długości 40cm.

Dane techniczne:

Moc: 22 kW
Sprawność: 75.00 %
Powierzchnia ogrzewania: 80-220
Emisja CO: 0.40 %
Spalanie: ciągłe
Materiał opałowy: drewno
Pojemność materiału: 8 kg
Temperatura spalin: 330 °C
   
Szyba: płaska
Szerokość całkowita: 695 mm
Wysokość całkowita: 1070 mm
Głębokość całkowita: 590 mm
Styl: nowoczesny
Waga: 185 kg
Materiał: żeliwo i stal
   
Powietrze do spalania: z zewnątrz
Średnica dolotu powietrza: 100 mm
Długość polan (drewna): 40 cm
Pojemność wody: 48 l.
Załadunek: z przodu
Otwieranie drzwi: lewe
Średnica wylotu spalin (czopucha): 200 mm
Wylot spalin: góra
   
Producent: Lechma
Kraj producenta: Polska
Napisz recenzję
Imie:


Recenzja: Uwaga: HTML nie jest tłumaczony!

Ocena: Zły            Dobry

Wpisz kod do pola poniżej:

Ten produkt nie ma dodatkowych zdjęć.